BEETHOVEN KIÁLLÍTÁS
Különleges történet megfejtését rejti a Beethoven Emlékmúzeum kiállítása. Tényleg járt Martonvásáron? Kivel kötött itt barátságot? Milyen zeneműveket írt itt? Ezekre a kérdésekre is válaszol a kiállítás, miközben megismerjük a hely és a Brunszvik-család történetét is. 2020-ban megújulva várjuk a közönséget!
TOVÁBB
KONCERTEK A MÚZEUMBAN
Felelevenítjük a Brunszvik-család zenés délutánjait és estjeit, melyeken egyszer-egyszer Beethoven is vendég volt, de Liszt Ferenc is ellátogatott Martonvásárra. A Budapesti Filharmóniai Társaság havonta egy-egy alakalommal ad kamarakoncertet az Agroverzum épületében.
TOVÁBB
KASTÉLY-SZALON
Rendhagyó környezetben, rendhagyó beszélgetések változatos témákról meghívott vendégekkel szombat délutánonként. Nők a tudományban, kastélyok meséi, művészet és tudomány és még sok téma, melyről jó és érdemes beszélgetni.
TOVÁBB
AZ EMLÉKMÚZEUM
A Magyar Nemzet hasábjain 1957. december 14-én jelent meg Környei Elek tollából a várva várt hír: „Beethoven-emlékmúzeum lesz Martonvásáron.” A Beethoven Emlékmúzeumot 1958-ban hozták létre azzal a szándékkal, hogy a zeneköltő és a Brunszvik-család szoros kapcsolatát, és ezen keresztül kötődését Magyarországhoz bemutassa. 2020-ban megújult interaktív kiállítással várunk mindenkit.
TOVÁBB
A BRUNSZVIK-KASTÉLY
Ha Martonvásár, akkor Brunszvik-kastély. Amikor idősebb Brunszvik Antal 1758-ban hozzájutott a birtokhoz, igencsak más képet festett, mint napjainkban. A számtalanszor átalakított épület falai izgalmas történetet rejtenek magukban.
TOVÁBB
A BRUNSZVIK-BEETHOVEN SZTORI
Ludwig van Beethoven több helyen is megfordult a hajdani Magyarországon. Ezek közül Kismarton (Eisenstadt) ma Ausztriához, Pozsony, Pöstyén és Alsókorompa pedig Szlovákiához tartozik. Így napjainkra csupán két magyarországi hely – Buda és Martonvásár – maradt, amely azzal büszkélkedhet, hogy ott járt a nagy zenei géniusz.
TOVÁBB